Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okresní kolo Jablonné nad Orlicí

14. 6. 2008
V sobotu 14. června jelo družstvo žen z Rybníka poměřit síly na okresní kolo v požárním sportu v kategorii ŽENY II do Jablonného nad Orlicí.

V této kategorii závodí soutěžní družstva pouze v požárním útoku a pro zařazení do této kategorie musí věkový průměr družstva závodnic být v den závodu 30 a více let. (Naše ženy tuto podmínku splňují s velkou rezervou, oproti jiným "mladším" družstvům a to s věkovým průměrem 38,5 roku).

Po dlouhé době se na okresním kole sešlo více žen v kategorii ŽENY II (7 družstev) než v kategorii ŽENY I (6 družstev). Osazenstvo hasičů asi stárne :o)))

Své síly také měřili družstva v kategorii MUŽI I (14 družstev) a MUŽI II (4 družstva). U mužů jsou podmínky podobné jako u žen (věkový průměr pro starší kategorii musí být 35 a více let).

Samotné klání mladší kategorie se sestává ze tří disciplín a to:
  • štafeta 4 x 100 m s překážkami
  • běh na 100 m s překážkami
  • požární útok
Postup do krajského kola konaného 1. a 2. července v Pardubicích si zajislili za muže družstvo Bystřece a za ženy družstvo Lukavice. Gratulujeme

Samotný požární útok kategorie ŽENY II startoval ve 12.30 a naše ženy šli na start jako 3. Po diskvalifikaci žen Písečné a pokusu žen Bučiny nastoupily na start a málem všem vypálili rybník, nebýt drobného zaváhání naší techniky, kdy během útoku zhasla mašina. Ale při pohotové reakci strojnice vysekli ženy nádherný čas 36,10 (běželo se na nástřikové terče). Nebýt tohoto problému, tak by zřejmě kategorii ŽENY II vyhráli, protože na vítězství nakonec stačil čas 34,43. Ale i tak se naše ženy opět neztratili a ukázali, že mohou bojovat s mnohem mladšími družstvy na okrese.

K pěknému výsledku jim samozřejmě gratulujeme.

Foto a výsledky soutěže na: http://sdhrybnik.rajce.idnes.cz/Jablonne_nad_Orlici_14-6-2008/
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář